Připravujeme pro Vás...

Přednášky prof. T. G. Masaryka

na Chicagské univerzitě v létě roku 1902

Draga Shillinglaw-Kellick

Profesor T. G. Masaryk se zasloužil svým zahraničním působením o samostatné Československo. Vše začalo, když v roce 1902 na půdě Chicagské univerzity poprvé představil západnímu světu „českou otázku“, otázku naší historie, naší kultury, našeho národa. Tyto jeho významné přednášky v Čechách ale nikdy nevyšly – až nyní. 

Masaryk líčí dějinný a duchovně-filosofický vývoj českého národa v zajímavých souvislostech a nabízí tak nové pohledy na historii i současnost. První část knihy tvoří dvě práce na téma Masarykova pobytu v Chicagu a jeho přednáškového programu, druhou částí jsou přednášky samé.

170 stran, pevná vazba. Vychází v říjnu 2019.
Sloky lásky

Stěpan Petrovič Ščipačov

To nejlepší z především milostné lyriky ruského básníka vychází v novém překladu. Prosté verše nadějí a snů, života opravdového a nepřikrášleného; verše o štěstí a o zklamání, o lásce... i její ceně.

Luxusní ilustrované vydání.

Předpokládané vydání: konec roku 2019


Rukopis královédvorský 

a zelenohorský

„Rukopisy“ jsou možná nejvýznamnější památkou české středověké literatury. Jedná se o skutečný klenot umění našich dávných předků. Písně lyrické i epické nejspíše pochází od různých autorů, z různých míst a různých dob.

Ve společnosti převládá názor, že se jedná o padělky, nicméně toto tvrzení nebylo přes četné výzkumy nikdy potvrzeno. Mnoho dosud nevyvrácených argumentů, které vycházejí především z jazyka a kontextu nálezů, dokonce jasně hovoří pro pravost RKZ. O tom podrobně pojednává předmluva našeho vydání...